Koń nauczyciel- zajęcia wzmacniające kondycję psychiczną i fizyczną

W życiu, w  każdej jego dziedzinie, spotykają nas różne kłopoty, sytuacje i stany, z którymi ciężko sobie poradzić. Często w takich sytuacjach szukamy odmiany od codzienności, zajęcia, które pozwoli nam skupić się na czymś zupełnie innym i odsunąć niektóre problemy na boczny tor.

My przygotowaliśmy dla Was  program terapeutyczny, dzięki któremu  nie tylko uda się  odreagować, odpocząć od zawirowań życiowych ale pomoże wiele tych sytuacji rozwiązać, zniwelować je, wzmocnić kondycję psychiczną, pomoże podjąć decyzje, nauczy radzić sobie z lękami i problemami.

Do naszego autorskiego programu zaprosiliśmy terapeutę, żywego 600 kilogramowego, acz zupełnie delikatnego i wrażliwego konia.

Będzie on Waszym nauczycielem pokaże jak z nim postępować, jak go pielęgnować, jak głaskać, jak karmić, pokaże Wam co lubi i jak ważny jest dla niego człowiek. Pokaże wam też jak on rozmawia z innym koniem, jak rozwiązuje swoje problemy, jak ustala zasady i hierarchię.

Potem Wy nauczycie się jak kierować wolna wolną tak dużego stworzenia. Na czym polega sekret jazdy na jego grzbiecie.

Jazda konna to nic innego jak  komunikowanie się z koniem, który posiada podobnie jak człowiek własną wolę, potrzeby fizjologiczne i bytowe. Mówi do nas za pomocą swojego ciała i czyta nasze ciało. Czyta nas i poznaje po tym jak się zachowujemy. Reaguje na prawidłowe gesty ale także na błędne komendy. Komunikacja z koniem to sztuka konwersacji niewerbalnej.

Koń, to zwierzę duże i silne jest skory do współpracy z człowiekiem, a wręcz ją lubi. Wymaga jednak osoby zdecydowanej, ale za razem łagodnej, pozwala więc nam wykształcić w sobie takie cechy jak konsekwencja, zdecydowanie, odwaga, pewność siebie w podejmowanych decyzjach, stanowczość, a nawet asertywność.

Systematyczny kontakt z tym zwierzęciem redukuje stres, uwalnia pozytywną energię,

kształtuje i wzmacnia konsekwencje. Zdecydowanie podnosi poczucie własnej wartości, decyzyjność, pewność siebie. Uczy i wzmacnia mowę ciała.

Cechy i umiejętności te sprawdzają się w codziennym życiu, poprawiają relacje interpersonalne. Powodują zmniejszenie stresu w pracy, poprzez większą łatwość w podejmowaniu decyzji, czy relacjach ze współpracownikami.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę: instruktora rekreacji ruchowej ze spec. jazda konna, mgr pedagogiki, mgr psychologii oraz psychoterapeutę.

Oferta jest dla skierowana do osób o obniżonym nastroju, wykazujących trudności w pokonywaniu przeszkód, lęk przed.porażką. Da osób w trudnych momentach życiowych. A także dla osób chcących wzmocnić charakter , osobowość, poprawić relacje interpersonalne.

program obejmuje:

  • terapię zajęciową
  • wsparcie psychologa
  • naukę i podnoszenie umiejętności jeździeckich
  • obsługi i pielęgnacji konia
  • wyjazdy w teren.

 

Rezultaty:

  • umiejętność jazdy konnej i pielęgnacji konia
  • poprawa kondycji psychicznej i fizycznej
  • poprawa samopoczucia przez zmniejszenie stresu
  • zmniejszenie, niektórych lęków

 

Nie ustalamy ram czasowych szkolenia ze względu na indywidualne podejście do każdej osoby. Zajęcia powinny odbywać się minimum raz w tygodniu.

1897916_980088108683708_894510508111376351_n1235131_711511732208015_2095415789_n